KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886136
nr 1488 6136
Erik Viktorson
(f. 1912), Sverige
Oljemålning, "Kåkar", motiv från Östersund. Signerad, daterad 1985. Olja på duk, 64x99 cm
Erik Viktorson, svensk målare född 1912.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 september 2022
kl 20:12:46
1/9 22:33:43
300 kr
5/9 18:51:35